نام اصلی: BMX Bike Jumps Tricks BMX Biking
سال تولید: 2009
حرکات نمایشی پرش با دوچرخه بی ام ایکس (BMX)

دوچرخه های BMX برای حرکات نمایشی استفاده می شود جهت پرش از پله ها و رمپ ها و مسابقات BMX مورد استفاده قرار می گیرد .
ازخصوصیات این دوچرخه ها این است که از لحاظ سایز به دوچرخه بچه گانه شبیه است طوقهای کوچک و پر پره و بسیار مقام از نکات برجسته این دوچرخه ها است . همچنین لاستیکش با عاج و مقاومت خاص می باشد.این دوچرخه ها بدون دنده و تک سرعته و زین آن بسیار پائین می باشد تا در حرکات اکروباتیکی بتوان بهتر کنترل کرد . همچنین دارای ترمزها خاص تا بتوانند حرکات نمایشی بهتری را انجام دهند و دارای محلی برای قرار دادن پا در دو طرف توپی های چرخ جلو و عقب می باشند تا به هنگام انجام حرکات نمایشی فرد از آنها بهره بگیرد .

از دیگر خصوصیات آنها این است که تنه آن عموما از آلیاژ کرومولی Cr-Mo ساخته شده است و دارای قامه های بلند نسبت به تنه و پدالهای پهن و فرمان خاص می باشد .همچنین دارای سیستم فنر بندی هم نیستند و تنه خشک باعث رسیدن به سرعت بالاتر در پیست و حرکات نمایشی می شود . این رشته سابقه طولانی حتی قبل از دوچرخه کوهستان را دارد .

در این فیلم مربی شان جکسن می خواهد شما را با این دوچرخه آشنا کند. او در این فیلمها شما را با قطعات مختلف این دوچرخه و نحوه انتخاب بهترین دوچرخه آشنا می کندو نحوه کامل رانندگی با این دوچرخه را در ۲۰ ویدیو آموزش می دهد از موارد آموزشی این ویدیو ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

آموزش نحوه نشستن ، رانندگی در رمپ ها با دوچرخه BMX، پستی و بلندی ها ، حرکات نمایشی ، پرش ها، حقه ها و آشنایی با نحوه مسابقات ….