‘trx ‘ ورزشی برای تقویت تمام اندام‌های بدن

2715
2716

بازدید

 تمرین های نیروی دریایی و ارتش یکی از مشکل ترین تمرین ها در دنیا شناخته شده است. به علاوه آنها همیشه باید از نظر بدنسازی و آمادگی جسمانی در شرایط مناسب و مطلوبی باشند.
در بسیاری از مواقع افراد نظامی مکان مناسب برای انجام این تمرینات در اختیار ندارند، بنابر این ‘رندی هتریک’ را به این فکر انداخت که وسیله ای را بکار گیرد که محیط کمتری را اشغال کند، تا به افزایش استقامت و قدرت بدنی، تعادل، انعطاف پذیری، سرعت و چابکی ارتش و نیروی دریایی کمک کند.

     ورزش ‘ trx’ که همه افراد در مکان‌های مختلف می‌ توانند انجام دهند به افزایش آمادگی جسمانی کمک زیادی می کند.

    وی در سال ۱۹۹۰ میلادی این وسیله ورزشی را طراحی کرد و در سال ۲۰۰۵ به اوج خود رسید.
وسیله طراحی شده عبارت بود از یک بند چتر بازی و دو دسته که هیچ گونه کشی در آن بکار نرفته و بسیار محکم و مقاوم است.
فرد با آویزان شدن از آن و با وزن بدن خود، می تواند هرگونه حرکات و تمرینات کامل بدنسازی و آمادگی جسمانی را بدون خطر و با وزن بدن خود انجام دهد.

     این ورزش، انعطاف پذیری و قدرت تحرک بدن را بهبود می‌بخشد و افراد می توانند حرکات کششی را در هر دو حالت پویا و ایستا بر روی ماهیچه ها و تاندون ها قبل و بعد از تمرینات انجام دهند.
این ورزش که در ایران گسترش یافته، مدتی است زیر نظر فدراسیون ایروبیک و آمادگی جسمانی ثبت شده است.

‘مهناز عبدالعلی’ که این ورزش را به ایران آورده در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ورزش برای بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای مانند تنیسور‌ها و اسکیت بازان و … بسیار مفید است.
وی همچنین این ورزش را برای برخی از بیماران و معلولان که توانایی انجام ورزش را ندارند، مفید دانست و گفت: بسیاری از ورزشکاران که صدمات جدی در حین ورزش دیده اند، می‌توانند از این ورزش برای ترمیم اندام آسیب دیده خود کمک گیرند.
عبدالعلی در پاسخ به سوال که آیا خردسالان و سالمندان هم می‌توانند از این ورزش استفاده کنند یا خیر، اظهار داشت: به دلیل اینکه این ورزش با ‘وزن بدن’ انجام می‌شود، تمام افراد در هر شرایطی می توانند از این ورزش بهره ببرند.
وی درباره مزایای این ورزش گفت: انجام این ورزش به تقویت مرکز بدن کمک می‌کند و این امر سبب می‌شود انجام برخی از حرکات سخت ورزشی به آسانی انجام شود.
رییس کمیته trx هیات ایروبیک و آمادگی جسمانی استان تهران گفت: این ورزش در ایران طرفداران بسیاری دارد و سعی داریم دوره‌های آموزش آن را برای علاقه مندان برگزار کند.
وی که دوره‌های تخصصی این ورزش را در خارج کشور گذارنده است، از برگزاری دوره‌های آموزشی ورزش یاد شده در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در تهران توسط هیات ایروبیک و آمادگی جسمانی استان تهران خبر داد.

   برگرفته از  سایت خبرگزاری ایرنا

(امتیاز 4.5 از 5)
تعداد رای
1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوهای مرتبط

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس اپ
تلگرام
				
					https://sportvideo.ir/?p=9903