عروسک المپیک 2012 یادآور دجال

عروسک المپیک 2012 یادآور دجال

عروسک یک چشم یادآور دجال

این روزها بحث برسر اینکه نشان المپیک 2012 واژه صهیون را به ذهن متبادر می‌کند، بالا گرفته و شواهد نشان می‌دهد چنین است، هرچند که مسوولان کمیته بین المللی المپیک آن را رد کرده‌اند، اما مدارکی موجود است که خلاف گفته آنها را ثابت می‌کند.

نشان المپیک 2012 لندن را شرکت Wolff Olins با مدیریت Wally Olins که یک فراماسون تحصیلکرده در دانشگاه آکسفورد است در سال 2007 طراحی کرد و بابت این پروژه دستمزدی 400 هزارپوندی دریافت کرد. با رونمایی از این لوگو، بسیاری از مردم اعتراض کردند که شکل جالب توجهی ندارد اما برگزارکنندگان در پاسخ به این اعتراضات گفتند که این لوگو بسیار جوان پسند، ورزشی و شجاعانه طراحی شده است. ایران به عنوان یکی از کشورهایی که همواره با نظام صهیونیستی ضدیت داشته طی نامه ای به کمیته بین المللی المپیک به نشان این بازی‌های اعتراض کرد و آن را نژادپرستانه خوانده است.

در نامه محمد علی آبادی و بهرام افشارزاده، به عنوان رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک ایران خطاب به ژاک روگ، رئیس کمیته بین المللی المپیک، آمده است: متاسفانه همگان شاهدیم که المپیک پیش رو در آغاز راه و در حالی که کمتر از دو سال تا برپایی آن باقیمانده با چالشی اساسی که قطعا زاییده روح نژادپرستی برخی افراد است مواجه شده است.

موزه ای در شهر آلمان

استفاده از واژه zion از سوی طراح لوگوی المپیک در آرم بازی‌های المپیک 2012 اقدامی بسیار زشت و خلاف شعارهای ارزشی المپیک است که مطمئنا عدم برخورد شخص جنابعالی با این موضوع می‌تواند حضور حداکثری کشورهای شرکت‌کننده به‌خصوص کشورهایی همچون ایران را که بر پیروی از اصول و ارزش‌ها تاکید دارند تحت تاثیر قرار دهد.

پاسخ مسوولان کمیته بین‌المللی المپیک قابل پیش‌بینی بود: نشان بازی‌های المپیک 2012 لندن تنها دربرگیرنده نشان این بازی‌هاست و معنای دیگری ندارد. در حالی که مستندات و تحقیقات نشان می‌دهد که این لوگو، مفاهیمی‌به غیر از عدد 2012 را هم می‌تواند در برداشته باشد. تصویر دوم ، نمایی از موزه هولوکاست کشور آلمان است که با دقت نظر در آن و تفکیک بنا، می‌توان واژه zion را در آن پیدا کرد. این موزه بی شباهت به نشان المپیک 2012 نیست.

ونلاک و مندویل، نام عروسک‌های بازی‌های المپیک 2012 لندن هستند، اما چرا آنها یک چشم دارند و آیا نمی‌توان گمانه‌زنی کرد که در پس طراحی این عروسک‌ها، اندیشه‌ای نهان شده است؟

البته در این میان شواهد دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند بر منظوردار بودن لوگوی 2012 تاکید کند. اینکه عروسک بازی‌ها یک چشم است و از سویی نقطه ای که در لوگوی المپیک وجود دارد بر چه چیزی دلالت می‌کند؟ آیا این عروسک یک چشم و نقطه ای که در وسط لوگوی 2012 طراحی شده نمی‌تواند یادآور دجال باشد؟ ونلاک و مندویل، نام عروسک‌های بازی‌های المپیک 2012 لندن هستند، اما چرا آنها یک چشم دارند و آیا نمی‌توان گمانه‌زنی کرد که در پس طراحی این عروسک‌ها، اندیشه‌ای نهان شده است؟ با توجه به این تصاویر و شواهد، آیا نمی‌توان به لوگو و عروسک‌های بازی‌های المپیک 2012 لندن شک کرد؟ با این اوصاف باید دید مسوولان ورزش ایران در خصوص این وقایع چه تصمیمی‌اتخاذ می‌کنند و آیا قصد دارند المپیک 2012 لندن را تحریم کنند و یا در این بازی‌ها حضور پیدا می‌کنند.

 

منبع: مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *