syringe

استروئید شناسی

2632
2633

بازدید

استروئید شناسی

« داوود بیات»

 

اخطار: مقالات استروئید شناسی در این سایت تنها با هدف روشنگری و گسترش دامنه اطلاعات خوانندگان عزیز تهیه شده و نویسنده مطلب به هیچ وجه قصد ترویج یا تشویق مصرف این دسته مواد را ندارد. لازم به ذکر است که در صورت سوء استفاده از مطالب علمی این بخش، هیچ مسئولیتی متوجه نویسنده یا مسئولین سایت نخواهد بود. در ضمن، یادآوری میکنم که اکثر مواد مورد اشاره در این سری مطالب یا در زمره مواد ممنوعه بوده و یا تنها با تجویز پزشک قابل استفاده هستند.

استروئید شناسی

داروهای دیورتیک

 

استفاده از داروهای دیورتیک ( مدر) در بدنسازی رقابتی اصلا چیز جدیدی نیست ( از زمانی که ریچ گاسپاری در اواسط دهه هشتاد میلادی با عضلات باسن تفکیک شده و پرکات روی صحنه مسابقات ظاهر شد، دیورتیک ها به یکی از ملزومات رایج دوران آماده سازی مسابقه تبدیل شده اند. حتی با وجود مرگ محمد بن عزیز در سال 1992 ( به واسطه کم آبی شدید ناشی از مصرف دیورتیک ) ورزشکاران هنوز برای خلاصی از آب اضافی بدن به اینگونه داروها متوسل می شوند. هدف این ورزشکاران این است که آب اضافی موجود در زیر پوست را تا جای ممکن حذف کنند تا بتوانند میزان تفکیک و پایین بودن درصد چربی بدن شان را به بهترین وجه ممکن به نمایش بگذارند. فرایند مصرف داروهای مدر هر چند بسیار موثر نشان می دهد، اما فوق العاده خطرناک است.سوء استفاده از دیورتیک ها می تواند تعادل الکترولیت های بدن را به هم بزند، بدن را دچار کم آبی شدید کند، و شرایط بروز نارسایی احتقانی قلب را فراهم آورد. اولین اشتباه در این مورد معمولا آخرین اشتباه است و بدترین نتیجه ممکن را رقم می زند:مرگ ! ( این یکی را نمی شود مثل HPTA احیاء کرد )

طبق روال معمول، برخی از اصلی ترین و رایج ترین انواع دیورتیک ها را در ادامه به طور مجزا معرفی خواهیم کرد. با این وجود، برای تجزیه و تحلیل دقیق این داروها می توانیم آنها را به سه گروه یا دسته تقسیم کنیم:

 

1)دیورتیک های نگهدارنده پتاسیم

 

از داروهای مدر نگهدارنده پتاسیم اغلب به عنوان کم خطرترین انواع دیورتیک ها یاد می شود. آلداکتون و آلداکتازید دونمونه بارز این گروه دارویی هستند، که به شکل آنتاگونیست آلدوسترون عمل می نمایند. آلدوسترون هورمونی است که بدن به طور طبیعی برای تنظیم احتباس آب از آن استفاده می کند. برای این بخش، دانستن همین نکته کافیست که افزایش آلدوسترون برابر است با افزایش / احتباس آب ، از آنجا که دیورتیک های نگهدارنده پتاسیم اثرشان را از طریق سرکوب فعالیت آلدوسترون اعمال می کنند، مصرف آنها موجب افزایش دفع سدیم و آب از بدن، و افزایش احتباس پتاسیم می گردد. مشکل زمانی ایجاد می شود که ورزشکاران در حین مصرف این داروها به طورخودسرانه و بدون نظارت پزشک به مصرف مقادیر اضافی پتاسیم می پردازند. باید بدانید که استفاده از مکمل های پتاسیم بدون نسخه ( OTC ) در حین مصرف این داروها می تواند به سکته قلبی بیانجامد. اثر ضد آندروژنی این داروها هم موردی است که بعضی ها با آن مشکل دارند. برخی از ورزشکاران در حین مصرف این داروها دچار ژینکوماستی می شوند و فکر می کنند که این مساله ناشی از فعالیت استروژنیک است در نتیجه ، اغلب با این تفکر که استروژن باعث احتباس آب می شود، دوز مصرف دیورتیک را بالا می برند. از آنجا که مشاهده نتایج مطلوب از مصرف دیورتیک های نگهدارنده پتاسیم به چیزی در حدود 14-7 روز زمان نیاز دارد. امکان اشتباه در تنظیم دوز مصرفی آنها زیاد است. بنابراین این داروها چندان هم بی خطر نیستند!

 

2)دیورتیک های تیازید ( Thiazide  )

 

دیورتیک های تیازید با اثرگذاری بر کلیه ها موجب تحریک تولید ادرار می گردند. همچنین دفع بیش از حد یون های سدیم کلراید، بی کربنات، و پتاسیم نیز ممکن است در اثر مصرف این نوع داروها اتفاق بیفتد. در نتیجه، ورزشکاران معمولا در حین مصرف تیازید از مکمل های پتاسیم استفاده می کنند. ماکسید و هیدرودیوریل از برندهای پرمصرف این دسته به شمار می آیند، و داروی محبوب تیازید اغلب با نام شیمیایی ژنریک هیدروکلروتیازید شناخته می شود.

 

3) دیورتیک های حلقه ای (Loop )

 

دیورتیک های حلقه ای، مثل فوروزماید و اسید اتاکرینیک، در واقع یک معضل دو جانبه هستند. مکانیسم عمل آنها برای دفع آب اضافی بدن یک مکانیسم دو وجهی است. در وهله اول، این داروها مثل تیازید بر عملکرد کلیه ها اثر گذاشته و تولید ادرار را تحریک می نمایند. واضح است که این مساله می تواند دفع بیش از حد سدیم کلراید، بی کربنات ، و پتاسیم را نیز ایجاد کند. در وهله دوم، دیورتیک های حلقه ای به شکل منفی بر بخشی از کلیه ها به نام لوله هنله تاثیر می گذارند. اگر مصرف دوزهای بالای استروئید و محدودیت مصرف آب در دوران قبل از مسابقه را هم در نظر بگیریم، می فهمیم که این عمل دو جانبه باعث تشدید هر چه بیشتر فشار وارده بر کلیه ها می گردد. این نوع داروها را شاید بتوان خطرناک ترین داروهای مدر به حساب آورد، خوشبختانه مدت مصرف این داروها در اکثر موارد به یک تا سه روز محدود می شود. برندهای رایج دیورتیک های حلقه ای عبارتند از لازیکس و بومکس.

 

دیورتیک ها و فشار خون

 

دیورتیک ها عموما برای افراد مبتلا به فشار خون بالا تجویز می شوند. در حالی که فشار 120 روی 80 برای افراد معمولی نرمال تلقی می شود مشاهده فشار خون 160 روی 100 در ورزشکاران درشت اندام چندان غیرعادی نیست. به بیان ساده، افراد حجیم تر دارای نیازهای گردشی بیشتر بوده و بدین منظور به قلب بزرگ و قوی تر احتیاج دارند. حتما می دانید که قلب هم یک عضله است البته این بدین مفهوم نیست که چنین قلبی حتما در شرایط کاملا مطلوب یا سالم به سر می برندصرفا کافیست بدانید که چنین مواردی چندان غیرعادی به شمار نمی روند.

هنگامی که ورزشکاران از استروئیدهای آرومانیز ( تبدیل) شونده به استروژن استفاده میکنند، تولید هورمون تنظیم کننده آب – آلدوسترون- در بدن آنها تحت تاثیر قرار می گیرد. زمانی که سطح آلدوسترون افزایش می یابد، بدن به دفع بیشتر پتاسیم پرداخته اما سدیم و آب را نگه می دارد. این مساله منجر به افزایش کلی کیزان آب بدن، از جمله آب موجود در سیستم عروقی، می شود. افزایش آب در سیستم عروقی باعث افزایش حجم و فشار خون می گردد، و این مساله نیز به نوبه خود فشار شدیدی را به قلب وارد میکند. افرادی که به واسطه مصرف استروئید دچار فشار خون بالا می شوند باید حتما چاره ای برای کنترل اوضاع پیدا کنند. درست به همین دلیل است که برخی از ورزشکاران استروئیدی در طی دوره های خود از دوزهای کم داروهای مدر نیز به منظور کنترل فشار خون استفاده می کنند. در این شرایط بسیار مهم است که ورزشکاران نسبت به افزایش مصرف آب روزانه اقدام نموده و دفع آب ناشی از مصرف دیورتیک را بدین شکل جبران کنند. در طول دوره های حجم، استفاده از نوشیدنی های ورزشی حاوی الکترولیت برای نیل به این هدف بسیار مفید خواهد بود.

 

Champion 1000

 

در بسته بندی های 5 لایه حرفه ای و فاقد مواد نگهدارنده در اندازه 5/4 و 2 کیلویی ، این مکمل حاوی بهترین ترکیب پروتئین، کربوهیدرات و آمینواسیدهای BCAA و آرژنین می باشد. چربی این ترکیب صفر است. بهترین مکمل برای کسانی که به دنبال افزایش حجم و وزن می باشند این مکمل دارای مهر گارانتی و هالوگرام شرکت اکسیر بدنسازی جوان می باشد.

 

کراتین کریستال حرفه ای ( Creatine Monohydrate  )

برای اولین بار با قدرت جذب 2 برابر نسبت به کراتین کریستالی کراتین Silk  حاصل تکنولوژی جدید تولید کراتین می باشد.

در بسته بندی های 5 لایه آلومینیومی ، کریستالی حرفه ای فاقد مواد نگه دارنده برای اولین بار در جهان 3 فیلتر که سریع تر جذب عضلات شده و باعث بالا توان ، قدرت و حجم عضلات شدن و دفع اسید لاکتیک و در نتیجه ریکاوری بازسازی عضلات را تسریع می کند. این مکمل در نوع خود بی نظیر است، به صورت بسته های 300 گرمی و 500 گرمی موجود است شرکت ساترن کراتین فوق را برای اولین بار در ایران در بسته بندی های 5 لایه آلومینیومی عرضه می کند تا احتیاجی به مواد نگه دارنده نداشته باشد و کاملا طبیعی و نچرال عرضه شود.

 

Tribex 700

 

قوی ترین پروهورمون و تستسترون و هورمون رشد سوماتروبین و نیترواکسید ( برای اولین بار با 7 عامل محرک هورمون تستسترون در یک محصول

این فرآورده حاوی تریبوس تراسین DHEA دی هیدرو آندرستم دیو، یوهبین، ZCNI و آرژنین آلفا و آرژنین ال کاتل محرک هورمون تستسترون و عامل اولیه نیتریکس می باشد. این محصول علاوه بر بالا بردن جذب عضلانی باعث افزایش قدرت و انرژی در حین تمرین شده و باعث می شود کلیه عروق نمایان شده و در حین اجرای حرکات سنگین و قدرتی ورزش کار به راحتی از عهده تمرینات برآید. بعد از مصرف این فراورده به قدری عالی نتیجه می گیرید که اطرافیان گمان خواهند کرد که شما استروئید قوی مصرف کرده اید. ( جهت نتیجه بهتر به همراه HGH یا قرص سوماتوپین مصرف شود )

قوی ترین چربی سوز با کارایی فوق العاده محصول2006  (  REDz )

 

این مکمل فاقد افدرین و مواد محرک قلب می باشد و با بالاترین فن آوری جهانی تولید شده که شامل 14 ماده می باشد که باعث کاهش چربی قهوه ای بدن یعنی مقاوم ترین نوع چربی می شود. این مکمل به صورت بسته های 120 عددی کپسولی ارائه می گردد.

 

NITRIC OXIDE RAW

 

حاوی GKO ، آرژنین آلفا ، آرژنین کیپتون، آرژنین ال کاتل که رقیب اصلی استروئید ها به شمار می رود. این مکمل استثنایی برای اولین بار وارد ایران شده است که باعث افزایش حجم عروق خونی شده و باعث بالا رفتن جذب عضلانی تا 100 درصد می شود. در نتیجه برای کسانی که دوره های استروئیدی را پشت سر گذاشته و یا در حال دوره حجم می باشند وی کلا استپ شده اند ورشد نمی کنند بسیار مناسب است. بهترین شوک عضلانی برای کسانی که از مصرف مکمل ها ناامید شده اند.

 

گلوتامین : ( ال- گلوتامین سه فیلتره حرفه ای )

 

بیش از 70 درصد عضلات از اسید آمینه و گلوتامین تشکیل شده است . ال- گلوتامین بهترین اسید آمینه جهت عضله سازی و ریکاوری و بازسازی عضلات بعد از تمرین می باشد و به بازسازی سلول های مغز و تمرکز نیز کمک قابل توجهی میکند.به این مکمل اسید آمینه متفکران نیز می گویند. آل گلوتامین ساترن فوق  میکروارگانیزم می باشد و بالاترین درصد جذب را دارد.

 

HGH

 

محرک هورمون رشد یا سوماتروپین با 8 عامل محرک هورمون رشد این محصول حاوی 8 عامل محرک رشد عضله ( آرژنین ) اورنتین لیزین ال گلوتامین گلسترول AHG ال گلیسین و اکسترکت می باشد و برای اولین بار در ایران عرضه می گردد و باعث می شود بدنی عضلانی و در عین حال کات داشته باشید.

 

Nitro Amino 3000

 

حاوی کلیه اسیدهای آمینه به صورت نیترواکسید و حاوی آنزیم های هضم پروتئین به صورتی که به دستگاه گوارش هیچ گونه فشاری وارد نمی شود و تنها آمینو موجود که به صورت حرفه ای فقط مخصوص پرورش اندام کاران می باشد که در صورت مصرف هم زمان تعداد بالا آن هیچ گونه ناراحتی بر دستگاه گوارش به وجود نمی آید و با جذب 100 درصد باعث ایجاد سایز عضلانی و توسعه و ترمیم عضلات گشته و منبع کامل و مطمئن از آمینواسید می باشد.به صورت بسته های 300 تایی عرضه می شود. این اسید آمینه باعث افزایش حجم عضلانی همراه با کات و کاهش چربی می شود.

 

عضله ساز و نگه دارنده حجم عضلات بعد از دوران حجم ( HMB )

 

جهت عضله سازی در دوران حجم این محصول با ترکیبی منحصر به فرد باعث می شود که بعد از دوران حجم و پایان دوره ، حجم عضلات کاهش نیابد و از عضلات در واقع حمایت می نماید. از طرفی این محصول را رقیب استروئیدها می دانند. فرآورده فوق به صورت کمپلکس می باشد که همراه کلسیم، منیزیم و پتاسیم باعث عملکرد بالاتر HMB  شده و این افزایش به صورت ماندگار باقی می ماند.

 

سوپر پروهورمون و نگهدارنده حجم عضلات ( MUSCLE DYNAMIC  )

 

این ترکیب استثنایی حاوی HMB است که باعث عضله سازی و نگهدارندگی قوی عضلات می شود. همراه DHEA و اندرستندیرون تری تستسترون به همراه ریبولاوین و الفالیکوئید اسید، ZINC منیزیم، 6B پنج ترکیب دیگر است. یک ترکیب جهت کسانی که در نگهداری عضلات و عضله سازی همیشه مشکل دارند و پس از افزایش حجم عضلانی بلافاصله ( مخصوصا اگر با استروئید باشد ) با کاهش عضله همراه می شوند. در نتیجه زحمات چندین ساله خود را از دست می دهند. این برای ورزشکارانی که همیشه خواهان بدنی عضلانی و آماده می باشند تهیه شده است و با مصرف ترکیب فوق نگرانی از جهت تحلیل عضلانی نخواهند داشت. طریقه مصرف : 2 عدد قبل از تمرین، 2 عدد بعد از تمرین، یک عدد قبل از خواب

 

چربی سوز- انرژی زا- از بین برنده آب زیر پوست ( HOODIA COMPLEX  )

 

ترکیب فوق آخرین تکنولوژی ساخت چربی سوز است. بدین صورت که افرادی که از افزایش وزن رنج می برند، در هنگام کاهش وزن با مسئله جدیدی مواجه می شوند و که آن آبدار شدن فرم عضلات می باشد که باعث عدم فرم و حالت عضلات است که مخصوصا شکم و پشت بازوها به صورت آویزان می باشد. ترکیب فوق شامل سه ماده :کریمیوم ، پودر کاکائوس ، تئوبرومین علاوه بر 9 ماده دیگر است و باعث می شود آب زیر پوست کاملا از بدن برود و فاصله ای که با آب شدن چربی هایی که به وجود آمده را از بین می برد.

با وجود ماده هایی به نام CRENTEA  یا چای سبز و L-THEEANINE , MJGNOLIA  این که این سه ماده چربی سوز و افزایش دهنده متابولیسم هستند BANABA , CAGGUL  که باعث می شود که در حین رژیم لاغری که مصرف قندها و کربوهیدرات کربن کم می شود و این مواد حیات بخش انرژی را یا سوزاندن چربی ها افزایش می دهند و باعث نشاط و سرزندگی در حین کاهش وزن می شود.

مسئله ای که 90 درصد باعث می شود افراد از رژیم لاغری دست بردارند، همین کاهش انرژی و بی حالی می باشد، به این مسئله توجه خاصی نموده است.

طریقه مصرف: یک عدد قبل از تمرین ، یک عدد بعد از تمرین، یک عدد با صبحانه

 

دانش ورزش/ سال بیست و چهارم / دی ماه 1389

 

 

 

 

 

(امتیاز 4.5 از 5)
تعداد رای
1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوهای مرتبط

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس اپ
تلگرام
				
					https://sportvideo.ir/?p=1277